Nasza misja

Jesteśmy tu dla wszystkich tych, którzy chcą mieć ręce pełne roboty. Bo samo się nie „naprawi”. 

Ładnie Naprawię to my – ludzie, którym zależy na osiągnięciu wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia… trochę tak jak Hygge. Jeżeli czujesz to samo – dołącz, obserwuj i ucz się z nami, jak ładnie naprawiać – przedmioty, życie, środowisko.

Poprzez odnawianie, naprawianie, majsterkowanie, prace ręczne w stylu DIY, czyli „zrób to sam”, oszczędzanie chcemy budować dobrostan fizyczny, psychiczny, a nawet materialny tak ważny w domu i miejscu pracy.

Chcemy uczyć się od Was – artystów w swoim fachu oraz dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami na temat tego, jak naprawiać, odnawiać, stosować upcykling, recykling, poddawać renowacji czy metamorfozom, stylizować, porządkować i oszczędzać pieniądze oraz inne zasoby!

Dołączajcie, jeżeli również dla Was, ważne są dobre wzornictwo – design, rękodzieło, meble z duszą, odpowiedzialne zakupy, środowisko naturalne, zdrowie oraz równowaga.

Chcemy być zmianą, której szukamy w świecie, zgodnie z zasadą „chcieć mniej”.

Jak to działa

DLA FACHOWCÓW

Jesteś fachowcem, rzemieślnikiem, artystą? Stwórz profil w kilka chwil – zaprezentuj swój talent i kreatywność, daj dobry przykład jak naprawiać, odnawiać, zmieniać. Dodaj zdjęcia, opis działalności oraz link do swojej strony.

Zarejestruj się
DLA UŻYTKOWNIKA

Znalazłeś coś, co warto naprawić, odnowić, przerobić? Inspiruj się, naprawiaj samodzielnie bądź zlecaj. Daj pracę lokalnie i dbaj o środowisko. Nie wyrzucaj, nie wydawaj kasy na „nowe rzeczy”, oszczędzaj i bądź szczęśliwy!

Znajdź fachowca
Jak to się zaczęło?

Pierwszą odsłonę projektu Ładnie Naprawię, uruchomiliśmy w 2011 roku. Serwis funkcjonował pięć lat i zgromadził ponad 2000 użytkowników (fachowców i klientów). W tym czasie zrealizowaliśmy kilka fajnych projektów towarzyszących w tym warsztaty i kolorowanka pt. „Naprawa to zabawa” oraz Gazeta Ładnie Naprawię.

Czy warto inwestować w umiejętności manualne, jak oszczędzać i zarabiać w kryzysie, czy fachowcy są potrzebni, jak być eko i działać w zrównoważony sposób? To wszystko pytania, na które Ładnie ma dać odpowiedź tu i teraz...

Kim jesteśmy?

Mam na imię Maciek i razem z Mają (jesteśmy małżeństwem, które od zawsze działa i pracuje razem) staramy się "coś" zmienić. Od 2004 roku tworzymy magazyn PURPOSE – kreatywność i praca, w 2011 roku stworzyliśmy ideę "Ładnie Naprawię", a w ostatnich kilku latach prowadzimy kameralny coworking Work Place 59, który powstał w 140-letniej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Skupiliśmy się również na rozwijaniu naszej firmy Pcontent.pl, w której wspieramy firmy w obszarze content marketingu.

Od 2021 roku, mieszkamy pod lasem w małej miejscowości koło Łodzi. Ja mam mały warsztat, w którym uczę się, że nie mam "dwóch lewych rąk". Maja ma ogród, w którym testuje, jak rośnie wszystko, co można później zjeść.

Zajmujemy się pisaniem, projektowaniem i ciągłym wymyślaniem nowych projektów.

 

Tu i teraz

Aktualna wersja serwisu to Beta – trochę tu sprzątamy, tj. usuwamy nieaktywne konta. W sumie zaczynamy od początku... Wypuściliśmy wersję Beta serwisu z nadzieją na Wasze komentarze, propozycje zmian, ulepszeń itd. Ten serwis jest dla Was, to Wam ma służyć. Czekamy na wasze podpowiedzi, opinie, sugestie.