SPJ

Nazywam się Paweł W. Jach. Jestem artystą plastykiem, specjalistą w zakresie projektowania wnętrz i ogrodów oraz wykonawstwa malarstwa sztalugowego i ściennego. Mam doświadczenie w renowacjach zabytkowych sztukaterii i dekoracyjnych malowideł ściennych. Podejmę się renowacji dekoracji ściennych w mieszkaniach i klatkach schodowych starych kamienic. Wykonam też współczesne lub stylizowane dekoracje ścienne w nowych wnętrzach (malarstwo, sztukateria, marmoryzacja, relief, sgraffito).

Realizacje

Renowacja sztukaterii i malarstwa plafonowego. Tu plafon w pałacu Tielscha w Wałbrzychu
Renowacja plafonu w dziewiętnastowiecznej reprezentacyjnej sali pałacowej polegała na usunięciu starych przemalowań, naprawieniu popękanej sztukaterii gipsowej i odtworzeniu lub zrekonstruowaniu dawnej kolorystyki z zastosowaniem mineralnej techniki malarskiej Keima.
Renowacja zabytkowej polichromii. Tu plafon w Sali Muzycznej pałacu w Kondratowicach
Renowacja polichromii na sztukateryjnej dekoracji plafonu w sali pałacowej wraz z nowym uzupełnieniem kompozycji malarskiej w narożnych kartuszach
Rekonstrukcja malarstwa ściennego. Tu St.Marienkirche w Berlinie-Spandau
Rekonstrukcja dekoracji malarskiej "ściany tęczowej" na podstawie przedwojennej czarno-białej pocztówki, z zastosowaniem mineralnych farb Keima.