Aleksander Hanusz

Od kilku lat pasjonuję się budową łodzi i jachtów ze sklejki metodą szycia i klejenia, w tej chwili buduję trzecią swoją łódkę, którą zamierzam przepłynąć Atlantyk. Od zawsze byłem osobą "techniczną" - sam naprawiałem swoje samochody, konstruowałem różne rzeczy, a praca przy łódkach sprawiła, że skompletowałem swój warsztat do pracy w drewnie i potrafię obecnie także odnawiać meble - w zakresie prac drewnianych i mechanicznych oraz powłok; Tapicerowanie - tylko proste rzeczy :) Ładnie kleję (!!!), scalam, szpachluję, szlifuję, maluję i lakieruję, wiem co z czym używać, żeby było trwałe.

Kontakt

http://dinghyadventures.pl

Czeczotki (Warszawa)

Realizacje

Lampka z kaset
Oferuję ręcznie robioną, funkcjonalną lampę wykonaną z wykorzystaniem starych kaset magnetofonowych. Bardzo modny gadżet, który podkreśli styl Twojego wnętrza. Z doświadczenia - wszyscy zwracają na nią uwagę :) A poza tym - lampa oczywiście świeci i daje przyjemne, nie rażące światło - jest idealna do stworzenia nastrojowego wieczoru, jako oświetlenie efektowe, ale da się również przy niej czytać. Lampa jest robiona przeze mnie osobiście, daję gwarancję na jej działanie i w razie potrzeby naprawię - choć staram się aby nie było takiej potrzeby - kleje i moc żarówki są odpowiednio dobrane, bazą jest podstawa lampy z IKEI. Kasety jakich użyję - to zależy od Ciebie. Jeśli mają to być kasety "czyste" - tdk, basf, sony, samsung, akai, maxell, philips etc. etc. - cena wynosi właśnie 150zł. Taka wg mnie jest najładniejsza. Mogę też użyć kaset losowo wybranych zespołów - mogą się trafić zarówno stare oryginalne jak i pirackie ;) Nie boisz się? Wtedy lampka będzie nieco tańsza - 130 zł. Staram się je dobierać kolorystycznie tak aby stworzyć ciekawy mix - ważna jest też zróżnicowana przezroczystość. Albo - możesz dać mi swoje niegdyś ulubione kasety i zrobię lampę właśnie z nich! Jednego możesz być pewien - Twoja lampa będzie absolutnie niepowtarzalna! Ile musisz mi dać czasu? Od dwóch dni do maksymalnie tygodnia - jeśli miałbym się pospieszyć, bo prezent, bo urodziny itp., zadzwoń - postaram się bardziej :)
unikatowe łodzie ze sklejki
Wykonam dowolną łódź / żaglówkę / motorówkę z oferty mojego znajmoego pojektanta, www.salmoboats.pl Mam doświadczenie - obecnie kończę budować już trzecią łódź w tej technologii. Pierwszą (żaglową) sprzedałem za zachodnią granicę, drugą (wiosłową) wynajmuję do sesji ślubnych, zaś tą którą buduję - zamierzam przepłynąć Atlantyk -> www.dinghyadventures.pl Łódki mają niepowtarzalny wygląd i charakter, są wykonane z połączenia sklejki i laminatów szklano - epoksydowych, co zapewnia im moc i trwalość przy ograniczonej konserwacji. Są lekkie, łatwe w transporcie i stylowe. Nie mam stałego cennika, wszystko jest do ustalenia ndywisualnie w zależności od projektu, jego specyfikacji (np. gatunków użytej sklejki, drewna litego, poziomu staranności wykończenia, ilości elementów laierowanych etc.) i terminu.