Oferta hoteli w Berlinie jest bez wątpienia ogromna. Jednak, mimo to Hüttenpalast znacząco wyróżnia się wśród nich. Ten założony przez dwie pasjonatki hotel to połączenie kempingowej atmosfery i wygody hotelu. A wszystko to w postindustrialnych wnętrzach dawnej fabryki w najbardziej wielokulturowej dzielnicy Berlina – Neukölln.

Hüttenpalast w swojej ofercie ma domki i przyczepy campingowe oraz tradycyjne, minimalistycznie urządzone pokoje dla mniej turystycznie nastawionych gości.

Trzy przyczepy oraz trzy drewniane domki porozstawiane są po całym jednym piętrze dawnej fabryki. Postindustrialne wnętrze niekonwencjonalnie zaaranżowane jest jednak w wyjątkowo ciepły i przytulny sposób. A szczególny nacisk właścicielki położyły również na odtworzenie iście kempingowej atmosfery. W przyczepach i domkach znajdują się prywatne miejsca do spania dla gości, podczas gdy otwarta przestrzeń pomieszczenia przeznaczona jest do wspólnego użytku i integracji. Chciałoby się jeszcze dodać – i rekreacji na świeżym powietrzu. Dla tej aktywności miejsce jest jednak w ogrodzie na dachu hotelu.

Bez wątpienia Hüttenpalast to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hoteli, która w szczególności powinna zainteresować oszczędnych podróżników. Wynajęcie przyczepy lub domku dla dwóch osób na jedną noc kosztuje bowiem jedynie 65 euro.

Tekst: Justyna Szczepańska
Zdjęcia: Jan Brockhouse, materiały prasowe
Źródło: 1 numer magazynu Ładnie Naprawię, 2014
Więcej: www.huttenpalast.de