Banner

Kwiatkibratki. Zielona strona miasta.

Kwiatkibratki to otwarty, społeczny projekt oparty na współdziałaniu i współdzieleniu. Organizujemy wydarzenia i akcje, dostarczamy produkty i usługi związane z sadzeniem i pielęgnacją miejskiej, balkonowej, przydomowej, własnej, wspólnej i niczyjej zieleni. Chcemy pokazać, że polskie miasta mogą być zielone od chodników po dachy.

Kontakt

http://kwiatkibratki.pl

Siedlce, Warszawa

Realizacje

Miejskie ogrody - inspiracje
Zmieniamy szare przestrzenie miejskie w zieloną, żywą tkankę miasta. „Miejskie ogrody” to projekt, w ramach którego dostarczamy inspiracji i instrukcji, jak zmienić przestrzeń wokół siebie, by była zielona. Organizujemy warsztaty, wykłady, gry miejskie i zielone eventy, aktywizujemy społeczności lokalne – pokazujemy, jak razem dbać o zaniedbaną przestrzeń. Sadzimy kwiaty, siejemy trawę, pielęgnujemy drzewa na skwerach, nasypach, dachach i balkonach. Razem z Wami rozSadzimy miasto!
Reaktywizacja osiedla
Przed Twoim domem dawno już nie ma trawnika? Twoje osiedle jest szare i brakuje Ci zieleni? Chciałbyś zadbać o przestrzeń wokół siebie i przy okazji poznać sąsiadów? Organizujemy warsztaty i akcje dla małych społeczności - pokazujemy jak razem dbać o zaniedbaną przestrzeń miasta. Dostaniecie od nas dokładne wskazówki, instrukcje, wsparcie i zestawy do sadzenia.