Alter Novum

Firma Alter Novum działająca na krakowskim rynku specjalizuje się w renowacji mebli oraz zegarów typu Boulle. Pracownia Alter Novum oferuje również szeroki zakres prac z zakresu renowacji i konserwacji antyków: naprawy stolarskie, uzupełnianie ubytków i rekonstrukcje uszkodzonych elementów, tapicerowanie, politurowanie pozłacanie. Zajmujemy się także redesignem mebli z okresu PRLu oraz indywidualnymi projektami.

Kontakt

http://www.alternovum.com

Kraków

Realizacje

Redesign witrynki z PRL
Niewielki rozmiar, prosty kształt i kolor – dużo koloru! To przepis na mebel do dziecięcego pokoju. Wykorzystane składniki to zgrabna witrynka z lat 60. wyprodukowana w Spółdzielni Pracy Przemysłu Drzewnego „Wyzwolenie” w Krośnie, farby, pigmenty i jako wisienka na torcie – piękne gałki meblowe od REGAŁKA. Soczysta porcja kolorów na zamówienie najmłodszej Klientki od pracowni Alter Novum.
Renowacja biurka Art Deco
Masywne biurko Art Deco po renowacji w pracowni Alter Novum w Krakowie. Konstrukcja mebla nie wymagała naprawy, konieczne były jedynie drobne uzupełnienia forniru. Politurowanie wzmocniło rysunek słojów, piękny orzechowy fornir o dekoracyjnych słojach po konserwacji nabrał wyrazu.
Renowacja szafki w stylu Napoleona III
Szafka ta jest typowym przykładem mebla w stylu Napoleona III. Mosiężne żyłki i złocone okucia wyraźnie kontrastują z czarnym fornirem. Po uzupełnieniu uszkodzonych elementów drewnianych i wprawieniu brakujących żyłek całość została zapoliturowana na wysoki połysk.